• Admin

Endüstri yazılımları - Siemens

En son güncellendiği tarih: Mar 10

Endüstri 4.0 'ın, yazılımı ve tasarımı herşeyin önüne koyduğunu söylemek abartılı olmaz.

Bu sebeple mümkün olduğu kadar endüstri yazılımlarını incelemeye çalışacağım.

Buradaki bazı makale ve paragraflar https://new.siemens.com/tr sayfasından alıntıdır.


Siemens Endüstri Yazılımları, üreticilerin tüm endüstriyel değer zincirlerini PLM çözümleri, Üretim Operasyonları Yönetimi (Manufacturing Operations Management - MOM) çözümleri ve TIA ekipmanlarıyla dijitalleştirip entegre etmelerini sağlayarak onları birer Dijital İşletme’ye dönüşmesine yardımcı oluyor. Bu süreçte tek veri omurgası olan endüstri lideri Siemens İşbirliği Platformu TeamCenter’dan destek alınıyor. PLM, MOM ve Otomasyon entegrasyonu, kapsamlı Siemens Endüstri Yazılımları seti sayesinde gerçekleşiyor.Kısaca bu Yazılımları inceleyelim :


MindSphere – Nesnelerin Interneti (IoT) Çözümü
Ürünlerinizi, tesislerinizi, sistemlerinizi ve makinelerinizi birbirine bağlayan, Siemens imzalı bulut tabanlı açık IoT işletim sistemi MindSphere, gelişmiş analitikle Nesnelerin İnterneti tarafından üretilen verinin zenginliğinden faydalanmanızı sağlıyor.


MindSphere dünyasının size sağladığı paket çözümlerden biri olan Connect&Monitor ile sahanızdan topladığınız verileri kolay ve hızlı bir şekilde MindSphere'e gönderebilir ve uygulamalar ile görselleştirebilirsiniz.


Endüstriyel bir karar alıcı olarak, ister küçük ister büyük bir şirkette çalışın, çeşitli zorluklarla karşılaşıyoruz: Artan rekabet, daha bireysel müşteri talepleri, daha kısa geliştirme süreleri ve hızlı değişen yeni teknolojiler. Bu zorlukların üstesinden gelmek için, doğru kararları vermek için gereken şeffaflığı ve veriye dayalı öngörüler sunan, geniş bir alan bilgisine sahip güvenilir bir iş ortağına ve uzmana ihtiyacınız var. Küresel ortakları ve esnek ve ölçeklenebilir çözümleriyle Siemens MindSphere, endüstriyel dünya için güvenilir bir ortak. MindSphere, önemli şeyleri anlayarak işinizin başarısını artırmanıza olanak tanır. Tüm makinelerinizi bağlayıp ilgili verileri tek bir veri gölüne topladığınızda, süreçlerinizi optimize etmek için kısa ve güçlü analizler yapabilirsiniz.Yeniden yapılandırılmış API'ler, hizmetler ve kullanıma hazır uygulamalar ve çözümleriyle maliyetleri azaltın, pazarlama zamanınızı hızlandırın ve dikey özel uçtan uca çözümlerden (SAAS) yararlanın. Size ölçeklenebilirlik, küresel IoT bağlantısı ve kolay uygulama dağıtım süreci sunan güçlü ve güvenli bir platform (PAAS) yardımıyla mantıklı kararlar alın. Mendix ile düşük kodlu uygulamalar geliştirmenizi bile sağlar.


Dahası: MindSphere'in açık platform tasarımı, MindSphere çevresinde bir ekosistemin oluşmasına yol açar. Danışmanlık, sistem entegrasyonu ve uygulama geliştirmeden gelen güçlü ve tanınmış iş ortakları, size çok sayıda uygulama ve hizmet seçeneği sunar.


Verilerinizin zenginliğinden faydalanmak ve maliyetlerinizi azaltmak ve piyasaya sürme sürenizi hızlandırmak için çok sayıda uygulama, hizmet ve kapalı döngü dijital ikiz ile çeşitli bir ekosistemden yararlanmak için varlıklarınızı bağlamaya başlayın. Rekabetçi olun - MindSphere ile Siemens'in bulut tabanlı açık IoT İşletim Sistemi.PlantSight : Proses endüstrisi için , dijital ikizPlantSight, herkes ve her disiplin için tek ve eksiksiz bir dijital ikiz çözümü: mühendislik, bakım, güvenilirlik, üretim ve daha fazlası.


Mühendislik safhasında dijital ikiz Bir fabrika projesinde yer alan tüm disiplinler mühendislik aşamasından başlayarak paylaşılan bir veri modeli oluşturabilir - dijital ikiz, çok kıymetli olan zamandan ve maliyetlerden tasarruf edilmesini sağlar ve aynı zamanda mühendislik kalitesini de arttırır. Dijital ikiz ayrıca, tam olarak devreye girmesinden önce tesisin simülasyonunu mümkün kılarak her şeyin düzgün işleyip işlemediğinin önceden görülmesini sağlar. Operatörler de sistem devreye alınmadan önce hedefe yönelik belirli eğitimler alabilirler.


İşletim safhasında dijital ikiz Fabrika çalışırken, tesisin mevcut durumu hakkında her an bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, makine parkınızı sürekli izleyebilir, tesisinizin güvenilirliğini ve kullanılabilirliğini önemli ölçüde arttırabilirsiniz.


Bakım safhasında dijital ikiz Servis ve bakım faaliyetlerinizi önceden planlayabilirsiniz, böylece tesisin aniden ortaya çıkabilecek devre dışı kalma ihtimalini minimuma indirmiş olursunuz. Bakım faaliyetleri veya herhangi bir parça değişimi sonucu tesiste oluşabilecek değişiklikler doğrudan dijital ikizde bir araya getirilir. Değişikliklerle ilgisi olan tüm belgeler ve planlar da otomatik olarak güncellenir, böylece fabrika ile ilgili en güncel belgeler her an ulaşılabilir konumda bulunur.#siemens #mindsphere #openiot #digitalization #digitalenterprise #simatic #siemens #automation #s71200 #opcua #PlantSight #dijitalikiz #mühendislik #bakım #güvenilirlik #üretim #IndustrialAutomation #Industrysoftware