• Admin

Endüstriyel IoT - IoT Gateway cihazları

Endüstriyel otomasyon da, bilgisayarlar öne çıkmaya başladı. Endüstriyel bilgisayarlarda çok çeşitli ürün sunan ICC ile IOT konusunda görüşlerini aldıı. Ve yeni ürünlerini inceledik.


ICC , isminden de anlaşılacağı üzere (Industrial Control Center), bilişim ve otomasyon teknolojilerinin en önemli gereksinimlerinden biri olan ürün için “Endüstriyel Bilgisayarın Merkezi” mottosuyla yola çıkmıştır. Kısa bir süre içerisindeki pazardaki teknolojik etkiler ve endüstri 4.0 uygulamaları ihtiyaçlarını da karşılayabilecek scada yazılımı ürünlerini de ürün gamına katmıştır.


Endüstriyel IoT Platformları için özel tasarlanmış IoT Gateway cihazları

ICC tarafından sunulan IoT Gateway (ağ geçidi) cihazları, IoT konseptini çeşitli iç ve dış ortamlara uygulamak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bir otomasyon kontrol kabininden, hareketli bir araca kadar IoT, IIOT ağ geçitleri olan herkes için her yerde kullanılabilir.
IoT Gateway (Ağ Geçidi) cihazları tipik olarak, çeşitli kaynaklardan ve farklı protokollerden veya kablosuz ağlar üzerinden yayınlanan I/O ve diğer verileri almak ve yönetmek için yeterli depolama, bellek ve işlem gücüne sahip küçük form faktörlü bir gömülü bilgisayardır. IoT ağ geçitleri cihaz bağlantısı, protokol çevirisi, veri filtreleme ve işleme, güvenlik, güncelleme veya bu gibi diğer bilgi yönetimi görevleriyle ilgilidir. IoT Gateway (ağ geçidi) cihazlarının en önemli kullanım amacı, istenen bir ağdaki bağlı "şeylerden" elde edilebilen tüm verileri (Büyük Veri) anlamlandırmaktır. Bu "şeyler", endüstriyel makineler, yenilenebilir enerji teknolojisi, araçlar, ev aletleri veya elde edilebilecek ve işlenecek faydalı verileri olan her türlü cihaz olabilir. Tüm bu “şeylere” bağlı sensörler hız, sıcaklık, yakıt seviyeleri, gürültü, titreşim, ışık vb. gibi verileri toplar. Bir IoT Gateway (ağ geçidi) daha sonra bu verileri bu etkinliğin EDGE'sinde (veri kaynağına daha yakın) işler, bilgileri dağıtır ve hatta öğrenilmiş sonuçlara tepki verir.

AIOT-IGWS01

Endüstriyel Otomasyon IoT Gateway, isteğe bağlı Wi-Fi, Bluetooth ve 3G ile...


AIOT-IP6801

IP68 Sınıfı ve Su Geçirmez konektörlere sahip dış ortamlar için IoT Gateway Cihazı

AIOT-ILRA01

Dünyanın ilk LoRa Sertifikalı Intel® Tabanlı Gateway ve Ağ Sunucusu#ENDÜSTRİ4.0 #SCADA #VERİ #TOPLAMA

#siemens #mindsphere #openiot #digitalization #digitalenterprise #simatic #siemens #automation #opcua #PlantSight #dijitalikiz #dijitalfabrika #AR #mühendislik #bakım #güvenilirlik #üretim #IndustrialAutomation #Industrysoftware #comos #YaşamDöngüsüYönetim #mobilite #cloud computing #endüstri 4.0 #KaliteTakibi #karanlıkfabrika #karanlıküretim #innovation #engineering #otonomsistemler

1 görüntüleme