• Admin

Siemens Endüstri yazılımları - COMOS

Proses otomasyonunuzun optimum bakımı için veri platformu : Comos

Endüstri 4.0 'ın, yazılımı ve tasarımı herşeyin önüne koyduğunu söylemek abartılı olmaz.

Bu sebeple mümkün olduğu kadar endüstri yazılımlarını incelemeye çalışacağım.

Buradaki bazı makale ve paragraflar https://new.siemens.com/tr sayfasından alıntıdır.


Siemens Endüstri Yazılımları, üreticilerin tüm endüstriyel değer zincirlerini PLM çözümleri, Üretim Operasyonları Yönetimi (Manufacturing Operations Management - MOM) çözümleri ve TIA ekipmanlarıyla dijitalleştirip entegre etmelerini sağlayarak onları birer Dijital İşletme’ye dönüşmesine yardımcı oluyor. Bu süreçte tek veri omurgası olan endüstri lideri Siemens İşbirliği Platformu TeamCenter’dan destek alınıyor. PLM, MOM ve Otomasyon entegrasyonu, kapsamlı Siemens Endüstri Yazılımları seti sayesinde gerçekleşiyor.


Comos – Tüm hizmet faaliyetlerinin planlanması, uygulanması ve dokümantasyonu
Yaşam Döngüsü Yönetim Paketi, bakım için bütünsel ve kapsamlı bir veri platformu olan yenilikçi dijitalleştirme teknolojilerinin kullanılmasının yanı sıra, bakım maliyetlerinin azaltılması ve daha iyi programlanmasına olanak tanır. Bu bileşenler, kontrol teknolojisinin kullanılabilirliği, servis kolaylığı ve dolayısıyla tüm tesisin verimliliği için önemli başarı faktörleridir.

Önceden yapılandırılmış COMOS MRO tabanlı sistem, SIMATIC PCS 7 sistem bileşenlerine atanan yaşam döngüsü hizmetleri için kontrol noktaları biçiminde standart işletim prosedürleri (SOP) sağlar. Tüm hizmet faaliyetleri, tutarlı veri depolaması sağlayan sistemde depolanır. COMOS MRO fonksiyonlarının kullanımı, mobil cihazlarda depolanan bakım bilgilerinin yerel olarak bulunabilirliği, gerçekleştirilen tüm bakım faaliyetlerinin geri bildirimi ve bakım geçmişleri ile sistem istatistiklerinin analizi yoluyla süreçlerin sürekli iyileştirilmesi gibi verimli hizmet prosedürlerine izin verir.
Mobilite :

  1. Sipariş edilen işlevlere göre müşteri erişimi alanlarının hızlı ilk kurulumu

  2. Yaşam Döngüsü Yönetim Paketinin ilgili modül işlevlerine uzaktan giriş

  3. Kapsamlı örnekler, Soru &Cevap"Mobilite" diğer modüllerin hem ön koşulu hem de ayrılmaz bir parçasıdır.

Hosting paketi:

"Hosting paketi", destek ve güncelleme hizmetlerine sahip bulut tabanlı COMOS MRO yazılımını içerir.

Bu, satın alma, kurulum veya bakım konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir


#siemens #mindsphere #openiot #digitalization #digitalenterprise #simatic #siemens #automation #s71200 #s71500 #simotion #Sinamics #ABBRobot #opcua #PlantSight #dijitalikiz #mühendislik #bakım #güvenilirlik #üretim #IndustrialAutomation #Industrysoftware #comos #YaşamDöngüsüYönetim #mobilite #cloud computing #endüstri 4.0 #KaliteTakibi #karanlıkfabrika #karanlıküretim #innovation #engineering #otonomsistemler #SIMATIC-Robot-Integrator